Tax Free Car Satış

Aracınızı nasıl satmak isterdiniz?

Türkiye’de çalışma izni olan yabancılar, yabancı uyruklu öğrenciler, Türkiye’ye yerleşmiş emekli yabancı uyruklular ve diplomatik kişiler Türkiye’ye ilk gelişlerinde beraberinde getirdikleri ya da Türkiye’den Taxfreecar® hükmünde satın aldıkları araçları (otomobil, minibüs, motosiklet) taxfreecar.net aracılığıyla bir başka yabancıya kolayca satabilirler.
Müşterinin talebiyle firmamız satış uzmanları, aracın satış değerini belirler ve satış için gerekli çalışmayı başlatır. Firmamız Taxfreecar® araç alım-satımı konusundaki deneyimi sayesinde bugüne kadar yüzlerce aracın satışına aracılık etmiştir. Taxfreecar.net, Türkiye’de ve yurtdışında yerleşik Taxfreecar® alma hakkı olan binlerce üyesi tarafından yoğun ve düzenli olarak ziyaret edilir. Alanında ilk ve en iyi olmanın avantajını gerektiği gibi değerlendirdiği için de Taxfreecar® satışında Türkiye’nin en çok ziyaret edilen web sitesi olmayı başarmıştır.
Firmamız, yurtdışı temsilciliklerinde görevli diplomatlarımız, subay, astsubay ve ataşelerimize Türkiyeden vergisiz uygun fiyatlı araç temini ve araçların yurtdışına ihracatı ve lojistik hizmetleri de vermektedir.
Taxfreecar® Satmanın 7 Yöntemi

1- Normal Satış
Aracını satmak isteyen kişi Taxfreecar.net adresindekiTAXFREECAR® SATMAK İSTİYORUM butonuna tıklayarak ulaştığı sayfadaki Araç Satış Formu’yla araca ait bilgileri ve resimleri siteye yükler. Araç satılana kadar sitede ücretsiz olarak yayınlanır. Aracın resimleri mutlaka yüklenmelidir aksi halde satın almak isteyenler karar veremez. Elinde resim olmayan müşterilerimiz için teknik elemanlarımız aracı bulunduğu yerde profesyonelce fotoğraflayıp (bu hizmet ücretlidir), anında satış için web sitesine kaydederler. Araca müşteri bulunması durumunda araç duruma göre yerinde veya ortak bir noktada potansiyel alıcıya firmamızın yabancı dil bilen satış temsilcilerince gösterilir.
2- VIP ÖZEL Satış (*)
Acilen satılması gereken ya da satışı zor olan özel araçların (Hummer, Porsche ,Ferrari gibi lüks araçlar) satışı aşağıdaki adımlarla hızla sonuçlandırılır.

 

• Firmamızın teknik elemanları aracın fotoğraflarını bulunduğu yerde profesyonel makinelerle çeker.

• Fotoğraflar ve araca ait bilgiler taxfreecar.net’in ana sayfasında bulunan SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZbölümüne yerleştirilir.

• Araç bilgileri, yabancıların Türkiye genelinde en çok okuduğu 2 gazetede satış ekibi takibi altında yayımlanır.

• Araç bilgileri, Avrupa’nın online oto satışı yapan en iyi web sayfalarında satışa çıkarılır.

• Site üyeleri izinli mailing yolu ile aracın satışı hakkında bilgilendirilir.

• Türkiye’deki tüm konsolosluklara satılık aracın bilgileri ulaştırılır.

• Aracın HD kalitesinde son sistem kameralarla İngilizce seslendirmeli tanıtım reklam çekimi yapılır. Video kaydının linki aracın web sitesindeki ilanına eklenir. Örnek uygulamaları görmek için lütfen aşağıdaki linklere tıklayın.

Örnek1: http://www.youtube.com/watch?v=8G6d1nOcElg
Örnek2 http://www.youtube.com/watch?v=v8dRNi7TdL8&playnext=1&list=PLB8614F0403CB2C96&index=44
• Müşteri bulunması durumunda araç bulunduğu yerde veya ortak bir noktada potansiyel alıcıya firmamızın yabancı dil bilen satış temsilcilerince gösterilir.
(*) VIP Direkt Satış hizmeti ücretlidir ve sözleşme dâhilinde verilir.
3-) Vekaleten Satış
Aracın satış tarihinde Türkiye’de bulunmayacak yabancıların araçları firmamız tarafından vekaleten ve sözleşme dahilinde satılabilir. Satış sonrası, alınan satış bedeli araç sahibine banka yolu ile havale edilir. Bu sayede yabancı müşteriler araçlarını kısa sürede olmasa da gerçek değerine ve hiçbir sorunla uğraşmadan satma şansına sahip olur. Vekâleten Satış için araç, firmamıza ait bir alanda teşhir için 45 gün boyunca ücretsiz olarak park edilir.

4) Konsinye Satış
Dileyen yabancı müşteriler satılık araçlarını teşhir için firmamıza teslim edebilir ya da araçlarını diledikleri yere bırakıp adayların aracın olduğu yere götürülmesini isteyebilir. Her koşulda aracın tanıtımı gerektiği gibi yapılır; satış, güvenli ve sorunsuz şekilde gerçekleşir.
5) Aracın Firmamız (9ekim Limited Şirketi) Tarafından Bizzat Satın Alınması
Satılık aracın markası, modeli ve özellikleri satış bölümüne ulaşan taleplere uygunsa, firmamız tarafından anlaşılacak bedelle bizzat satın alınabilir.

6) Takas Yoluyla Satış
Aracınızı değiştirmek ancak bunun için alıcı aramak istemiyorsanız, aracınızı firmamıza verip, gerekirse üzerine fark ödeyerek taxfreecar.net sitesinde bulduğunuz ya da yurtdışı stoklarımızdan sipariş ettiğiniz bir aracı alabilirsiniz. Bu şekilde aracınızı takas yoluyla hemen satmış olursunuz.

7) Triptik Belgesi İle Gelen Araçların Satışı
Türkiye’ye turistik muafiyet kapsamında 6 ay veya daha kısa süreli sınır kapılarından verilen triptik izni ile gelen orijinal yurtdışı plakalı (örneğin Almanya’da çalışan vatandaşlarımızın yaz tatilinde getirdikleri kendi araçları) araçların Taxfreecar® kapsamında satışı TC Gümrük Müsteşarlığı’nca yasaklanmıştır. Bu tip araçlar sadece ihracat kaydı ile Türkiye dışındaki ülkelere asli memleketinde leasing veya herhangi bir borcu olmamak kaydı satılabilir.

Tüm araç satışlarında araç satış sözleşmesi düzenlenmesi esastır.

Back to top