Faydalı Bilgiler

Sık Sorulan Sorular

Yabancıdan yabancıya (vergisiz) araç kimler alabilir? Çalışma Bakanlığından çalışma izni olan yabancılar veya Türkiye’ye okumak için gelen öğrenciler (Kursiyerler hariç ) ve Türkiye’ye Emekli olarak gelip yerleşen yabancı uyruklu şahıslar, bir türk takımında oynayan yabancı sporcular, yabancı gazetelerin Türkiye çalışanları , taxfree araç alabilir. Taxfree aracı, ruhsat sahibi ve birinci dereceden akrabaları kullanabilir.

Yabancıdan yabancıya araçlar ya Türkiyede bulunan yabancılardan alınabilir ya da yurtdışından getirilebilir.

Prosedür : internetten herhangi websitesi üzerinden arabanızı seçtiniz diyelim, ya da kendiniz ülke içerisinde ya da dışında bir araba buldunuz. Ondan sonra yabancıdan yabancıya araçların işlemleri yapan bir danışmanlık şirketi buluyorsunuz ve detaylı bilgi alıyorsunuz, araç sahibi olabilir misiniz olamaz mısınız. Kendinşz bütün işlemleri yapamazsınız çünkü lisansınız yoktur, o yüzden bütün nakliye ve kayıt yenileme prosedürleri deneyimli bir firmaya devretmek zorundasınız. 1-3 hafta arasında bütün işlemler biter ve aracınızı mavi plakanın son kullanma tarihine kadar kullanabileceksiniz.

Türkiye’nin en büyük yabancıdan yabancıya araba portalı: www.taxfreecar.net

Türkiye’de çalışma izni olan yabancılar, yabancı uyruklu öğrenciler, Türkiye’ye yerleşmiş yabancı emekliler, diplomatik kişi ya da kuruluşlar, 9ekim grubuna bağlı Türkiye’de yabancıdan yabancıya araç konusunda çalışan ilk ve tek portal site www.taxfreecar.net ve www.yabancidanyabanciya.net sitelerinden araç satın alabilirler. Mevcut sitelerde Türkiye?de yabancıdan yabancıya satılan 2. el araç seçenekleri ile yurt dışında mevcut bulunan yeni ve kullanılmış satılık araç seçenekleri ile kapıdan kapıya taşımacılık yoluyla yabancıdan yabancıya araba sahibi olabilirler. Diğer taraftan Türkiye?de çalışma izni olan yabancılar, yabancı uyruklu öğrenciler, Türkiye?ye yerleşmiş yabancı emekliler, diplomatik kişi ya da kuruluşlar, yurt dışından kendi olanakları ile araç temin edebilirler. Bu durumda 9ekim, aracın nakliyesi ve araç lojistiği konusunda kapıdan kapıya modeli ile hizmet sunar.

faq-img1

Mavi Plaka, yabancı uyruklu ve yasalarla belirlenen özelliklere sahip kişilerin alıp satma ve kullanma hakkına sahip olduğu araçları ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Nedeni o günlerde düzenlenen özel statülü plakaların mavi olmasıdır.

Mavi plaka deyiminin yerini günümüzde Vergisiz Araç ya da Taxfreecar almaktadır, çünkü artık bu araçların plakaları mavi renkle değil özel harf kodları (MA-Z) ile ayrılmaktadır.

Öncelikle firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Firmamız yoğun şekilde gelen bilgi ve danışmanlık talepleri karşısında sadece firmamız iştigal konularından Hizmet almak isteyen ve bu hizmetlerden faydalanmak istediğiniz konu hakkında yazılı bilgi vermektedir.Mevzuat ,Gümrük uygulama ,genelge, yönetmelik, vergi hesaplama gibi bir çok genel konu ile ilgili güncel bilgiler ücret ve üyelik gerektirmeden web sitemizde mevcuttur. ( Türkçe ,İngilizce dillerinde bazı bölümler Almanca )

Ancak
İlgili web sitemizde bulunan ücretsiz bilgileri okumak için vaktiniz yok !

Size ve konunuza mahsus özel ve spesifik bilgi Danışmanlığı talebiniz var !

Bilgi almak istediğiniz sorunun özel bir soru olması ve bu sebeple özel cevap talebiniz var !

Yorum ve fikir almak adına genel bir sorunuz var !

Detaylı bilgiye ihtiyacınız var !

Ve bunun haricinde cevaplanmasını talep ettiğiniz diğer nedenler mevcut ise ;

Bu durumda şahsa mahsus yazılı “ Özel Gümrük müşavirlik Danışmanlığı “ talepleriniz firmamızdan konuyla ilgili ana hizmeti 2 ay içerisinde almanız durumunda ücret iadeli olarak danışmanlık bedeli karşılığında verilmektedir. Firmamız “iade ücretli danışmanlık” ile firmamızdan gerçek anlamda sadece hizmet almak isteyen ve bizimle çalışma isteyen kişi ve kurumlara daha fazla zaman,ilgi ve daha iyi hizmet vermek amacıyla 2012 yılı itibari ile bu uygulamayı hizmette sunmuştur. Firmamızdan hizmet almak isteyen ve firmamızın Ticari iştigal konusunun Gümrük müşavirliği ve buna bağlı Danışmanlık firması olduğunu bilen bilinçli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak başlıca görevimizdir.

www.9ekim.com
www.taxfreecar.net

 

Telefon :0 232 463 12 96
Faks: 0 232 464 80 32

Back to top